BHO. Resmi Sitesi

Şikayetler

Aşağıdaki formu kullanarak öneri veya şikayetinizi bize bildirebilirsiniz. Saldırgan, düzeysiz veya konuyla ilgisiz mesajlar reddedilecektir. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, işbu yorum kurallarını dikkate almanız önemle rica olunur.

Şikayetleriniz teknik bir problemden dolayı bir süredir cevaplanamıyordu. Artık tüm şikayetleriniz dikkate alınıyor ve cevaplanıyor. Lütfen şikayetinizi bildirmekte tereddüt etmeyiniz.

Şikayetler için 2 cevap

  1. SİMGE ÇELİK der ki:

    Ülkenizin Büyükşehir’leri arasında olan BURSA ilimizin Özel Halk Otobüsçüleri Odası duraklara saat belirlenemeyeceğini sadece kalkış ve varış saatleri yazabileceklerini söylemektedirler. 2019 yılında bu kadar düzensiz bir uygulama BURSA gibi bir Büyükşehir’ e hiç yakışmamaktadır. Bu mantığa göre örneğin saat 08:00 da kalkış noktasından kalkan bir otobüsün tahmini olarak kaçta durakta olacağını hesap edip durağa çıkmamız ve ” İnşallah hesabı doğru yapmışımdır” diye durakta dua etmemiz gerekiyor sanırım. 2019 yılında 50 yıl 100 yıl sonrasının bile bir çok konudaki durumlarının bugünden hesap edildiği, diğer gezegenlerde koloni kurulma çalışmalarının yapıldığı v.b. bir çağda biz BURSA gibi bir ilde bir otobüsün hangi duraktan kaçta geçeceğinin listesini yapamıyor isek yazık. Ama maalesef BURSA ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ ODASINA göre BURSA gibi bir ilde bir otobüsün hangi duraktan kaçta geçeceğinin listesi yapılamazmış. Burulaşın belirlediği otobüs saatlerinin de hatalı olduğunu söylemekteler. BURSA ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ ODASININ konu ile ilgili ciddi şekilde uyarılmasını , otobüs saatlerinin durak durak belirlenmesini ve otobüslerin bu saatlere uymalarının sağlanmasını rica ediyorum.

    Yukarıda okumuş olduğunuz CİMER ‘e yaptığım şikayet başvurumdur. Konuyla ilgili odanızı da bilgilendirmek istedim.

    Şikayetim 16 M 331 plakalı B/43 nolu otobüsün 8:49 da geçmesi gereken Beşevler Cd. 4 durağından dün 08:38 de (ki dün hava yağmurluydu) bugün 08:35 de geçmesi. Sizin savunduğunuz gibi duraklara saat belirlenemez mantığı taş devri için geçerli olabilir ama günümüzde mümkün değil. Diğer illerde bu uygulama nasıl yapılıyor ise sizde bu ilde bunu yapmakla mükellefsiniz. Siz hangi otobüsün saat kaçta hangi duraktan geçeceğini belirlemelisiniz ve otobüs şoförleriniz de o saatlere uymalılar. Diğer illerde bu nasıl ki yapılıyor ise sizde bunu yapmak durumundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
All contents © 2019 Bursa Halk Otobüsçüleri Odası. All rights reserved.